Wydrukuj to Stronę

Bania

 

mapa wyciągów narciarskich Bania Białka Tatrzańska

Bania to świetna stacja narciarska w Białce Tatrzańskiej. Posiada ona wiele wyciągów oraz tras narciarskich, a ponadto znakomite położenie – możemy bowiem się tutaj dostać bezpośrednio z Kotelnicy, czyli największej stacji narciarskiej w Białce.

Dodatkowym atutem jest łatwy dojazd z Zakopanego do Białki, a dodatkowo przez duże parkingi na pewno nie będzie problemu z zaparkowaniem samochodu. Jeżeli jednak nie mamy samochodu, nie ma problemu – mniej więcej co godzinę z Zakopanego odjeżdża PKS do Białki. Podróż trwa ok 40 minut.

Trasy narciarskie Bani w Białce Tatrzańskiej

Zaawansowani narciarze raczej się tutaj nie pokazują – stoki są zbyt krótkie i zbyt płaskie, dzięki czemu jest to idealne miejsce dla początkujących i odświeżających swoje umiejętności – średnio zaawansowanych narciarzy.

Do wyboru mamy trzy łatwe trasy – zielone, idealne do „zakładania pierwszych śladów” oraz troszkę bardziej wymagające  - trzy niebieskie trasy. Nadają się one idealnie na przełamanie strachu u początkujących przed dłuższymi i bardziej stromymi trasami. Do ostatniego celu szczególnie polecamy trasę B1.

Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlane. Możemy jeździć od 10:00 do 18:00 w tygodniu i od 10:00 do 20:00 w soboty i niedziele.

Infrastruktura Bani w Białce Tatrzańskiej

Bania jest idealnym ośrodkiem dla początkujących narciarzy i maluchów, które chcemy nauczyć jeździć. Bania daje nam do dyspozycji:

 • 6 tras narciarskich,
 • nowoczesne wyciągi narciarskie (również kanapy),
 • przedszkole narciarskie z dmuchanymi przeszkodami, oraz karuzelę narciarską dla dzieci,
 • dla zmęczonych nartami, chcących chwilę odsapnąć – znajduje się tutaj tor do snowtubingu – zjazdu na oponach,
 • szkoła narciarska,
 • baseny „Termy Bania” – gdzie dobrze wygrzać sie po całym dniu na nartach,
 • wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego,
 • duży parking – zawsze zaparkujesz,
 • karczma,
 • duża ilość punktów noclegowych.

Nasza opinia o Bani w Białce Tatrzańskiej

Stacja Narciarska Bania w Białce Tatrzańskiej zaskoczyła nas pozytywnie mnogością zajęć, których możemy się tu podjąć. Poza nauką jazdy na nartach możemy zjechać na dętce (snowtubing), czy pobawić się z dziećmi w przedszkolu narciarskim.

W ośrodku obowiązują dwa karnety (aby być na bieżąco, zachęcamy do zapoznania się z bierzącym cennikiem):

 • Cena podstawowego karnetu waha się od 95 zł – jednodniowy karnet dla dorosłego w szczycie sezonu, do 70 zł – poza sezonem, karnet ulgowy. Karnet ten jest ważny we wszystkich stowarzyszonych stacjach narciarskich w Białce, zatem na tym karnecie możemy jeździć na Bani, Kotelnicy i na Kaniówce.
 • Możemy również poprosić w kasie o karnet „Tatry Ski”, który poza ośrodkami w Białce uprawnia nas również do jeżdżenia w pobliskich świetnych ośrodkach – Czorsztynie i na Jurgowie.

Z całą pewnością możemy polecić ten ośrodek wszystkim początkującym narciarzom, którzy chcą przy okazji podnoszenia swoich umiejętności dobrze się pobawić.

 

 

 

[important]

Dziękuję za Twój czas i Twoją uwagę. Twoje zdanie jest dla mnie najważniejsze, wszak to dla Ciebie piszę :)

Właśnie dlatego pragnę poprosić Cię o udzielenie odpowiedzi na 4 pytania dotyczące tego artykułu.

Pomożesz mi tym samym lepiej kształtować treść opinii. Masz wpływ na mojego bloga :)

VN:F [1.9.22_1171]
Czy przyjemnie czytało Ci się ten artykuł?
Czy ten artykuł poszerzył Twoją wiedzę o danym ośrodku?
Czy podoba Ci się pomysł rekomendowania w tych artykułach dobrych i wartościowych miejsc, np konkretnego baru na stoku gdzie można zjeść najlepsze w okolicy ...?
Czy te informacje pomogły ci podjąć decyzję o wybraniu, bądź zrezygnowaniu z ośrodka na weekend?
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Dziękuję :) !

[/important]

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Bania, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Permalink do tego artykułu: http://skimind.pl/gdzie-na-narty/w-polsce/bialka-tatrzanska/bania-bialka-tatrzanska

1 komentarz

 1. Bibi

  Dziekuje za zamieszczenie notki; jest, przynajmniej ja tak uwazam, bardzo przydatna i fajnie napisana. Czekam na wiecej, bo mam zamiar stac sie stalym bywalcem tego stronaa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>