Wydrukuj to Stronę

Kotelnica Białczańska

mapa tras narciarskich na Kotelnicy Białczańskiej

Kotelnica Białczańska to flagowy ośrodek Narciarski Białki Tatrzańskiej.

Dzięki umowie pomiędzy trzema ośrodkami – Banią, Kotelnicą i Kaniówką – możemy teraz cieszyć się jazdą na jednym karnecie na wszystkich wyciągach.

Jednak to nie jedyny plus Kotelnicy Białczańskiej. Łatwo dostać się tutaj z Zakopanego, bowiem wymaga to niecałych 30 minut jazdy samochodem lub ok . 40-50 minut jazdy PKSem, co znacznie ułatwia komunikację niezmotoryzowanym miłośnikom białego szaleństwa.

Szczegółowy opis ośrodka znajdziecie poniżej.

Trasy w Kotelnicy Białczańskiej

Kotelnica Białczańska to świetny ośrodek dla wszystkich narciarzy. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno początujący, średnio-zaawansowani i zaawansowani narciarze. Dodatkowo mamy możliwość przejechania na Banię.

Początkujący narciarze z pewnością upodobają sobie Banię, w szczególności trasy B2, B3, B4 i B5. Co prawda ostatnia jest niebieska, jednak jej profil spokojnie pozwala na niej jeździć również początkującym.

Średnio zaawansowanym polecamy w Kotelnicy Białczańskiej trasy 3, 4 i 5 biegnące z samego szczytu na sam dół. Są to świetnie przygotowane stoki, długie, szerokie i przyjemne. Dodatkowo miłych wrażeń dostarczy trasa 2, jednak należy uważać, by nie zjechać czerwonym wariantem tej trasy – jest tam po prostu stromo.

Zaawansowani narciarze z pewnością odnajdą sie na trasach z homologacją FIS – 1 i 2 oraz mogą zjechać na mniej zatłoczony Jankulakowski Wierch i tam używać tras 6 i 8. Bardziej żądni wrażeń narciarze oraz freestylowcy z pewnością upodobają sobie tutejszy snowpark, zlokalizowany przy wyciągu talerzykowym na trasie nr 5.

Wszystkie trasy są sztucznie oświetlane, naśnieżane i codziennie przygotowywane przez ratraki. W tygodniu wyciągi pracują do 18:00, w soboty i niedziele do 20:00.

Infrastruktura Kotelnicy Białczańskiej

Jest to chyba najlepiej rozwinięty ośrodek narciarski w Polsce. Do dyspozycji Kotelnica Białczańska oddaje nam:

 • dziesiątki miejsc noclegowych w oficjalnie zarejestrowanych hotelach, jednak wystarczy się tylko trochę po wiosce rozejrzeć i spokojnie znajdziemy noclegi w prywatnych domach, w bardzo konkurencyjnych cenach.
 • duże schroniska z punktami gastronomicznymi – my polecamy oscypka z grilla serwowanego w schronisku na szczycie Kotelnicy;
 • rozbudowany snowpark;
 • 8 tras narciarskich;
 • trasy biegowe;
 • 2 szkoły narciarskie;
 • dużo wypożyczalni sprzętu i serwisów narciarskich;
 • termy, w których dobrze jest się wygrzać po całodniowym mrozie;
 • dużo miejsc parkingowych – nie ma problemu z parkowaniem !

 

Nasza ocena Kotelnicy Białczańskiej

Jest to chyba najlepiej rozwinięty i skoordynowany ośrodek narciarski w Polsce. Całość jest obsługiwana przez nowe (jak na Polskie warunki) wyciągi, ciągle modernizowana i rozwijana – w planach jest budowa kolejnych dwóch wyciągów. Dodatkowo możemy kupić jeden karnet obowiązujący na wszystkie 3 ośrodki – Kotelnicę Białczańską, Banię i Kaniówkę. Widać, że właściciele bardziej niż o swoje kieszenie dbają o dobro użytkowników i na dobre im to wychodzi.

Samą Kotelnicę Białczańską polecamy średnio zaawansowanym i zaawansowanym narciarzom, a szczególnie polecamy przejechać się po trasach z homologacją FIS. Jednak dla początkujących Kotelnica jest o tyle dobrym miejscem, że swobodnie można założyć „pierwsze ślady narciarskie” na trasach ośrodka „Bania”, do którego można swobodnie dojść pieszo. Później wraz z podnoszeniem swoich umiejętności można przesiadać się na trasy Kotelnicy Białczańskiej.

Jak na oferowaną infrastrukturę, ceny są bardzo przyjazne: za całodzienny karnet w szczycie sezonu – pełny, zapłacimy 95 zł, a za ulgowy poza sezonem – 75 zł. Karnet ten, poza Kotelnicą, obowiązuje również w innych stacjach narciarskich w Białce, czyli na:

[important]Możemy również wykupić karnet „Tatry Ski” – dzięki któremu do tych trzech ośrodków, dołożymy jeszcze możliwość jeżdżenia w Czorsztynie i na Jurgowie. Musimy wtedy przygotować odpowiednio 99 zł i 75 zł, a w kasie poprosić o karnet Tatra Ski.

By poznać aktualny cennik, zapraszamy tutaj[/important]

 

 

[important]

Dziękuję za Twój czas i Twoją uwagę. Twoje zdanie jest dla mnie najważniejsze, wszak to dla Ciebie piszę :)

Właśnie dlatego pragnę poprosić Cię o udzielenie odpowiedzi na 4 pytania dotyczące tego artykułu.

Pomożesz mi tym samym lepiej kształtować treść opinii. Masz wpływ na mojego bloga :)

VN:F [1.9.22_1171]
Czy przyjemnie czytało Ci się ten artykuł?
Czy ten artykuł poszerzył Twoją wiedzę o danym ośrodku?
Czy podoba Ci się pomysł rekomendowania w tych artykułach dobrych i wartościowych miejsc, np konkretnego baru na stoku gdzie można zjeść najlepsze w okolicy ...?
Czy te informacje pomogły ci podjąć decyzję o wybraniu, bądź zrezygnowaniu z ośrodka na weekend?
Rating: 4.4/5 (2 votes cast)

Dziękuję :) !

[/important]

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
Kotelnica Białczańska, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Permalink do tego artykułu: http://skimind.pl/gdzie-na-narty/w-polsce/bialka-tatrzanska/kotelnica-bialczanska

1 komentarz

 1. $kneru$

  Super blog! A ta wpis? Hm… Taka jak wszystkie inne. Tak samo dobra, oczywiscie wlasnie to mialem na mysli. Czekam zniecierpliwiony na nastepne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>