Wydrukuj to Stronę

Ski Park Magura

trasy narciarskie w Ski Praku MaguraSki Park Magura to idealne rozwiązanie dla zarówno zaawansowanych i początkujących narciarzy, bowiem mamy tu do dyspozycji zarówno czerwoną, jak i zieloną trasę.  W okolicy pełno jest przeróżnych atrkacji turystycznych, jak np. Pałac w Siarach, pałac Karwacjanów w Gorlicach, czy Wąwóz Czarownic. Ciekawostką jest, że pierwsza lampa naftowa zabłysnęła na ulicach miasta w Gorlicach dzięki Ignacemu Łukasiewiczowi. Na pamiątkę tego w Gorlicach powstał szlak naftowy.

Gdzie jest Ski Park Magura?

Sam Ski Park Magura jest położony na stokach Magury Małastowskiej. Ośrodek położony jest blisko Gorlic pod Nowym Sączem. Odległość jaka dzieli ten ustronny i przyjazny ośrodek narciarski od Krakowa to ok 150 km. Dzięki temu po około 2 godzinach jazdy samochodem możemy się cieszyć jazdą w ustronnym i przyjaznym osrodku narciarskim.

O Ski Parku Magura

Obie trasy w Ski Parku Magura obsługuje jeden, nowoczesny, 4-osobowy wyciąg krzesełkowy Tatrapomy. Długość wyciągu to ponad 1070 metrów, a trasa zjazdowa ma ponad 1400 metrów długości. Dodatkowo trasa czerwona jest sztucznie naśnieżana i oświetlana.

W sezonie możemy jeździć w tym ośrodku od godziny 9:00 rano do 20:00 wieczorem. Od godziny 10:00 do 14:00 możemy skorzystać z nauki jazdy pod okiem instruktora z lokalnej szkółki narciarskiej.

Infrastruktura narciarska Ski Parku Magura

Narciarze chcący wypocząć w tym ustronnym miejscu w ciągu weekendu na pewno chętnie skorzystają z oferty jednego z 12. miejsc oferujących nocleg lub jednego z 9. gospodarstw agroturystycznych.

Dodatkowo na miejscu możemy korzystać ze szkółki narciarskiej (niestety tylko w godzinach 10:00-14:00) oraz wypożyczalni i serwisu narciarskiego. Dolna stacja wyciągu posiada również punkt gastronomiczny.

Nasza opinia o Ski Parku Magura

Ski Park Magura nadaje się bardziej dla średnio i zaawansowanych narciarzy. Niestety, z powodu istnienia tylko jednej trasy, dużo tu sobie nie pojeździmy. Nie mniej jednak Ski Park Magura stanowi dobrą, jednodniową odkocznię od strasznie zaludnionych stoków Krynicy. Do jazdy nie zachęca tam wysoki cennik. Całodniowy karnet w niskim sezonie to 60 zł za karnet ulgowy, w sezonie wysokim za pełny karnet zapłacimy 140zł.

Osoby chcące dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę internetową ośrodka.

 

[important]

Dziękuję za Twój czas i Twoją uwagę. Twoje zdanie jest dla mnie najważniejsze, wszak to dla Ciebie piszę :)

Właśnie dlatego pragnę poprosić Cię o udzielenie odpowiedzi na 4 pytania dotyczące tego artykułu.

Pomożesz mi tym samym lepiej kształtować treść opinii. Masz wpływ na mojego bloga :)

VN:F [1.9.22_1171]
Czy przyjemnie czytało Ci się ten artykuł?
Czy ten artykuł poszerzył Twoją wiedzę o danym ośrodku?
Czy podoba Ci się pomysł rekomendowania w tych artykułach dobrych i wartościowych miejsc, np konkretnego baru na stoku gdzie można zjeść najlepsze w okolicy ...?
Czy te informacje pomogły ci podjąć decyzję o wybraniu, bądź zrezygnowaniu z ośrodka na weekend?
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dziękuję :) !

[/important]

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny
Rating: 4.5/5 (6 votes cast)
Ski Park Magura, 4.5 out of 5 based on 6 ratings

Permalink do tego artykułu: http://skimind.pl/gdzie-na-narty/w-polsce/ski-park-magura

1 komentarz

  1. edwin

    Ciekawy, lokalny opis, widać że tam byliście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>