Wydrukuj to Stronę

Szczyrk na narty

trasy narciarskie szczyrkNikogo nie trzeba przekonywać, że pomimo starej infrastruktury, Szczyrk nadal jest ważnym punktem na mapie narciarskich sportów w Polsce. Szczyrk co tydzień jest głównym punktem wypadowym dla większości narciarzy mieszkających na Śląsku. Gdzie leży Szczyrk? Ok. 12 km na południe od Bielska – Białej. Dzięki temu jest też doskonałym miejscem wypadowym – jeżeli chcemy jeździć na nartach – wyciągi są na miejscu. Chcemy iść do kina lub restauracji? Mamy w pobliżu Bielsko.

Szczyrk i narty to trwale połączone pojęcia.

Ze względu na rozmaitość tras, wyciągów i zarządców stoków, postanowiliśmy podzielić wszystkie dostępne w Szczyrku ośrodki narciarskie według właścicieli.

Poniżej lista:

 

Infrastruktura narciarska za wyłączeniem starych wyciągów narciarskich jest wręcz znakomita.

Szczyrk może pochwalić się dużą ilością lokali gastronomicznych, noclegów, serwisów, wypożyczalni i dodatkowcyh atrakcji. Funkcjonuje tu wiele licencjonowanych przez SITN-PZN szkół narciarskich, w tym dwie najbardziej uznane – „Szkoła Zdrowia” i „Śmig”.

 

Głodnym polecamy Pizzerię Silveretta, a dla tęskniących za dobrymi, domowymi daniami, odsyłamy do baru „Kaprys” przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.

Natomiast narciarzom szukającym profesjonalnego serwisu narciarskiego proponujemy serwis Lee-Ski przy ul. Skośnej 19. Jeżeli szukasz miejsca gdzie najlepiej i najtaniej można przygotować w Szczyrku narty, to zdecydowanie ten serwis. Znajduje się on w jednej z bocznych uliczek odchodzących od hotelu „META”.

Amatorzy dobrej zabawy w sielskim klimacie z pewnością zawitają do pubu „gadu-gadu” przy głównej ulicy

 

 

 

Jeżeli w naszej liście brakuje jakiegoś stoku, napisz do nas koniecznie !

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny
Rating: 3.1/5 (10 votes cast)
Szczyrk na narty, 3.1 out of 5 based on 10 ratings

Permalink do tego artykułu: http://skimind.pl/gdzie-na-narty/w-polsce/szczyrk-narty

1 komentarz

  1. Danilo Omersa

    Czekam na kolejna notke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>