Wydrukuj to Stronę

Historia marki Atomic

Historia powstania Atomica

Atomic został założonyLogo Atomic w Wagrain przez Aloisa Rohromosera w 1955 roku. W 1957 Atomic został zarejestrowany jako znak firmowy.

Obecnie znajduje się tam siedziba główna marki, centrum rozwoju i innowacji oraz fabryka najwyższych modeli nart.

Atomic to narodowa austriacka marka,  która  jest  bardzo mocno zakorzeniona w sercach Austriaków. Cenią ją głównie za najwyższej jakości sprzęt oraz tradycje związane z sukcesami swoich sportowców.

But narciarski Atomic AE5007300

 

Sukcesy sportowe Atomic:

Dla uzmysłowienia sobie jakości nart i butów marki Atomic wystarczy powiedzieć, że przez ostatnie 15 lat Atomic 12-krotnie wygrywał w klasyfikacji konstruktorów w Alpejskim Pucharze Świata. Na nartach tej marki ścigali sie między innymi : Hermann Maier, Benjamin Raich, Josef Strobl, Stephan Ebercharter, czy obecnie Marcel Hirscher.

Marka wyróżnia sie przede wszystkim sportowymi tradycjami. Żadna inna marka na świecie nie zdobyła tylu złotych medali podczas Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.

Najwięksi sportowcy jeżdżący na nartach marki Atomic

  • Narty Atomic Redster FIS D2 przeznaczone do DownHillu mężczyzn

    Hermann Maier – narciarz alpejczyk, mistrz świata, mistrz olimpijski, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata. Największa legenda Pucharu Świata ostatnich lat. Był jednym z czołowych współczesnych alpejczyków, specjalizującym się w konkurencjach szybkościowych i slalomie gigancie. Obok wybitnych wyników znany był z udanej walki o powrót do sportu po poważnym wypadku motocyklowym, który o mało nie zakończył się amputacją nogi. Nosił przydomek Herminator. Zasłynął również ze spektakularnego wypadku podczas IO w Nagano po którym następnego dnia zdobył złoty medal.

  • Marcel Hirscher- Największy talent i obecny zdobywca złotej kuli Pucharu Świata dla najlepszego alpejczyka PŚ. Hirscher to twarz Atomica, z którym podpisany jest kontrakt do 2016 roku. Trzykrotny mistrz świata juniorów: dwukrotnie w gigancie (2007, 2008) i jeden raz w slalomie (2008) oraz wicemistrz w slalomie (2007). Zwycięzca jedenastu zawodów o Puchar Świata. Jako nieliczny wywalczył konkurencjami technicznymi Kryształową Kulę za sezon 2011/2012. W tym sezonie wywalczył także Małą Kryształową Kulę za slalom gigant.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o innych znanych markach produkujących narty, zapraszamy do działu katalog marek .

Opcjonalnie zachęcamy również do zapoznania się z recenzjami polskich ośrodków narciarskich, które odwiedziliśmy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Historia marki Atomic, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Permalink do tego artykułu: http://skimind.pl/katalog-marek/atomic

1 komentarz

  1. Bernadeta

    Kapitalne :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>