Wydrukuj to Stronę

Historia marki Salomon

Historia powstania Salomon

Logo Salomona

 1947

François Salomon wraz z rodziną (żona Jeanne i syn Georges) rozpoczyna w Annecy produkcję pił oraz krawędzi do nart.

 

1952

Dzięki wynalazkom Georgesa Salomona rozpoczyna się masowa produkcja krawędzi do nart – na nowe czasy prawdziwa rewolucja! Rodzinny biznes szybko się rozwija i przeniesiony zostaje do Annecy La Prairie.

 

1955-62

Produkty Salomona są sprzedawane na całym świecie, a firma jest obecna na wszystkich targach sportów zimowych we Francji oraz w USA.

1966

Wiązania Salomona po raz pierwszy obecne są na  zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Dzięki rewolucyjnemu rozwiązaniu systemu bezpiecznego wypinania „piętki”, Salomon staje się liderem tej części rynku na kolejne lata.

 

1969-73

Salomon otwiera pierwsze zagraniczne filie w Niemczech, Austrii, Włoszech i w USA, jednocześnie staje się światowym liderem w produkcji wiązań i otwiera drugą fabrykę w Annecy-le-Vieux. Sprzedaż wiązań wzrasta do ponad 1 miliona par rocznie.

 

1979

Salomon poszerza swój asortyment i wchodzi na rynek butów narciarskich. Firma zaczyna również produkcję wiązań i butów do cross country.

 

1983

Po raz pierwszy firma Salomon zatrudnia ponad 1000 pracowników i wchodzi na giełdę.

 

Najnowsze wiązania Guardian Salomona

1990

Salomon wprowadza na rynek narty S9000. Sprzedaż sięga 5 milionów par butów cross country i 10 milionów par butów do narciarstwa alpejskiego.

 

1991

Nowa linia butów trekkingowych inicjuje pełną gamę obuwia turystycznego. W tym czasie marka Salomon jest już świetnie rozpoznawana w górskim przemyśle sportowym.

 

2000

Salomon wprowadza narty „nowej szkoły”: freeride i freestyle. Pojawiają się również wiązania systemu Pilot. Sprzedaż wynosi już ponad 5 milionów par nart i 10 milionów par butów narciarskich.

 

2002

Nowy but Techamphib wygrywa nagrodę na targach ISPO 2002. Pierwsza kolekcja wiosna – lato pojawia się z nową tkaniną siateczkową Motomesh.

 

2004

SPACE FRAME

Na rynek wprowadzona zostaje rewolucyjna technologia Space Frame, zastosowana w butach narciarskich. W tym roku Salomon wprowadza na rynek swój pierwszy zestaw do cross country, czyli oferuje również narty.

 

2005

Firma Amer Sports przejmuje markę Salomon. Ponadto rewolucyjny system 3D Chassis zostaje wprowadzony w butach XA Pro 3D.

 

2006 

SOFTSHELL

Salomon prezentuje „kurtkę dla twoich stóp”, czyli pierwszy na rynku but z tkaniną Softshell.

 

2007

EXO TECHNOLOGY

Salomon po raz pierwszy prezentuje pełną linię produktów Trail Running – W nowych butach Elios została wprowadzona technologia EXO.

 

2008

Custom shell technology

Pierwsza w historii formowana na ciepło „skorupa” buta, dostępna dla wszystkich narciarzy – poprzez podgrzanie powłoki buta, w prosty sposób można w 20 minut dopasować kontur do indywidualnego kształtu śródstopia.

Rocker Technology

Pojawia się alternatywny hol w nartach, czyli progresywny, odwrócony camber. Dzięki temu zwrotność oraz możliwość manewrowania w głębokim śniegu osiąga, niewyobrażalny do tej pory, poziom.

Salomon Biovent Technology

Nowa technologia Biovent zastosowana zostaje w „linerach” butów narciarskich Salomona. Wielowarstwowa konstrukcja inspirowana jest warstwami odzieży, zapewniającymi maksymalną wentylację oraz „utrzymywanie” wilgoci z dala od ciała. Biovent pomaga regulować temperaturę i mikroklimat wokół stóp dzięki zastosowaniu kanałów wentylacyjnych.

 

2009

Powerline

„System aktywnego tłumienia” pomaga wygrać narciarski Slalom Gigant w Kitzbühel, w 2009 roku. Aktywny kontakt narty ze śniegiem oraz przyspieszenie pod kontrolą. System Powerline nie jest „dodatkiem” do nart, a w pełni zintegrowaną częścią konstrukcji.

Custom Air Helmet Technology

Większe bezpieczeństwo poprzez idealne dopasowanie. Nowy Air System pozwala na idealne dopasowanie kasku, zapewniając doskonałe bezpieczeństwo, komfort i łatwość użycia. Dopasowanie może być regulowane błyskawicznie, w dowolnym miejscu, do każdego kształtu głowy. Zapewnia równomierny rozkład nacisku i spójne, precyzyjne dopasowanie.

X3 RC CS

Owoc walki o Kryształową Kulę – Salomon prezentuje nowy model buta „racingowego” – X3. Wspierany przez nowy team zawodników, oparty na nowej konstrukcji oraz nowej identyfikacji graficznej, X3 zaskoczył społeczność „ścigantów”.

S-Lab Ska te Pro

Salomon wypuścił narciarskie buty do „łyżwy”, S-LAB Skate Pro, będące kolejnym krokiem do przodu w dziedzinie zapewnienia większej wydajności i doskonałego dopasowania. Buty wyposażone zostały w zupełnie nowy SNS Pilot 3 oraz podeszwę RS17

AERO GT3 : 1 Jacket

Kurtka wykonana z Advantex™ zapewnia komfort znany z Softsheli, z dodatkowym zwiększeniem trwałości. Dwukierunkowo rozciągliwy materiał jest odporny na każdą pogodę i stanowi doskonały wybór dla wymagających narciarzy pozatrasowych.

EXO SENSIFIT

Nowy zestaw odzieży składa się z koszulki EXO SS ZIP TECH TEE, która poprawia absorpcję tlenu poprzez wsparcie górnej części ciała, oraz spodenek EXO TIGHT II, które zmniejszają straty energii, poprzez ograniczenie deformacji mięśni. Natomiast EXO II CALF zwiększa przepływ krwi w łydkach, ułatwiając w ten sposób fizyczną regenerację.
Narta BBR Salomona

2010

Relax

Po osiągnięciu sukcesów i pozycji lidera w rewolucyjnych rozwiązaniach do trail runingu, Salomon wprowadza buty dla sportowców, pomagające czuć się komfortowo przed i po zawodach (lub treningu).

SNS PROPULSE BINDING

Dynamiczna analiza interakcji między butami, a wiązaniami, w połączeniu z wynikami badań najlepszych sportowców, dały wgląd w to, co sprawia, że można szybciej pobiec na nartach – jednym z kluczowych elementów jest zmniejszenie masy wiązań. Ze swoją wagą 242 g na parę, Propulse RC są najlżejszymi wiązaniami Nordic na rynku.

QUEST BOOT

Technologia Salomon’s Ride and Hike stanowi połączenie kilku elementów. Kształt V z tyłu, u dołu skorupy pozwala na większy zakres ruchu, gdy idziemy lub wędrujemy. Ale wspornik z magnezu może po przełączeniu zablokować skorupę, zapewniając dobre trzymanie – czyli precyzyjne prowadzenie - podczas zjazdu. Unikalna, jedyna w swoim rodzaju konstrukcja opatentowana przez Salomona.

 

2011

CLIMA PRO ACTIVE

Wprowadzając nową kurtkę Salomon prezentuje ClimaPRO™ Active – najlżejszy, najlepiej „oddychający” materiał wodoszczelny typu softshell, spośród dostępnych na rynku. ClimaPRO™ Active ma ułamek masy innych softshelli, za to charakteryzuje się większą oddychalnością. Tego typu zewnętrzna warstwa jest idealna podczas dużej aktywności na nartach, w umiarkowanie chłodne dni.

XT ADV Skin 5 S-Lab

XT Advanced Skin 5 S-Lab to system stworzony do biegania w terenie. Hybrydowy plecak zaprojektowany został z myślą o zapewnieniu maksymalnego dopasowania podczas ruchu, a „system nawodnienia” oraz odpowiednio rozmieszczone kieszenie i komory, umożliwiają uzupełnienie płynów i kalorii podczas najbardziej wymagających wyścigów, przy pełnej swobodzie ruchów.

XR crossmax Neutral.

XR Crossmax Neutral to buty zaprojektowane w celu zapewnienia równomiernego dopasowania, maksymalnej przyczepności i reakcji, stanowią odpowiedź dla biegaczy, którzy oczekiwali uniwersalnego „narzędzia” na wszelkiego rodzaju nawierzchnie. XR Crossmax Neutral wykorzystują całe techniczne doświadczenie specjalistów z Salomona.

THE BBR

Shaper Beber (aka BBR) jest człowiekiem mocno zainspirowanym surfingiem, kitesurfingiem i wszystkim, co „ślizga” się po śniegu i wodzie. Przypomnijmy prawdziwe ikony wśród nart Salomona: X-Scream, Pocket Rocket, AK Rocket… Teraz dołączyła do nich zupełnie nowa koncepcja, The BBR. BBR wymyka się definiowaniu. „Puchowe” narty do carvingu na trasach - „trasowe” narty do pływania w puchu.

 

2013 

THE GUARDIAN – HIKE & RIDE

Technologia opracowana z myślą o łatwiejszym i bardziej zaawansowanym

poruszaniu się w terenie backcountry - Salomon stworzył kolekcję produktów dających możliwość łączenia zjazdów i podejść – Hike and Ride technologies. Świeży śnieg jest jak sen, który nie zawsze się urzeczywistnia - na nartach jeździmy nie tylko w puchu. Dlatego tworząc nasze produkty chcemy zapewnić możliwość jak najbardziej wszechstronnego wykorzystania, w ramach ich przeznaczenia. Wszystkie narty z segmentu „nowej szkoły” mogą być odpowiednie na podejścia – od produktów przeznaczonych dla zagorzałych poszukiwaczy puchu, po sprzęt dla narciarzy spędzających całe dnie na trasach resortów.

 

Zachęcamy cię do przeczytania historii i osiągnięć marki Atomic, oraz do sprawdzenia aktualnych warunków narciarskich !

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny
Rating: 4.3/5 (3 votes cast)
Historia marki Salomon, 4.3 out of 5 based on 3 ratings

Permalink do tego artykułu: http://skimind.pl/katalog-marek/salomon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>