«

»

Wydrukuj to Wpis

Noski eskimoski w iglo

Twoim marzeniem była zawsze przygoda? Niezapomniane wrażenia, które dostarczą wielu wspomnień? Właśnie na tym bazowali założyciele Icehotel – lodowego hotelu. Wierz lub nie, ale nocleg w warunkach lodowego hotelu na przestrzeni lat stał się popularnym tematem. Otwarcie Icehotel’u w Szwedzkiej Laponii, ponad 20 lat temu, pociągnęło za sobą wybudowanie wielu innych hoteli bazujących na śniegu jako głównym budulcu. Większość z nich znajduje się w Europie i budowane są sezonowo – topnieją wraz z wiosną.

Niektóre z tych hosteli są ulokowane po bokach tras narciarskich. Dzięki temu goście hotelowi mogą wpiąć narty i rozpocząć zjeżdżanie na długo przed otwarciem wyciągów.

Ale nawet jeżeli nie planowałeś jeżdżenia na nartach, to hotel lodowy, czy też igloo, to doświadczenie ciekawe samo w sobie. Warunki nie są aż tak ciężkie jak mogłoby się wydawać. Oto kilka miejsc, w których możesz poczuć się jak prawdziwy eskimos przez jedną czy dwie noce… A dodatkowo, by zaoszczędzić trochę gotówki (niektóre z tych miejsc nie akceptują płatności kartami), rozważ opcję noclegu w weekend.

Iglo wioski dla żadnych wrażeń

Pokój w Schneedorf

Pokój w Schneedorf

Schneedorf Igloo Village, Austria

(www.schneedorf.com/en)

Otworzył się niedawno powyżej kompleksu w mieście Sölden, ma do dyspozycji 18 cztero- i dwuosobowych igloo, z niesamowitymi widokami pobliskich Alp. Świetna kuchnia serwuje np. serowe fondue, a dodatkowo mamy do dyspozycji najwyżej położoną w Europie saunę. Jest również warsztat stylizowany na igloo.

Widok na Igludorf

Widok na Igludorf

Iglu-dorf, różne lokalizacje w Europie

(www.iglu-dorf.com)

W 1996 roku, założyciel – Adrian Günter, z zamiłowania Snowboarder i fotograf, zbudował pierwsze igloo w szwajcarskim resorcie Scuol. Powód był dosyć błahy – Adrian chciał mieć możliwość pojeżdżenia na nartach jeszcze zanim ktokolwiek inny wjedzie na stok oraz móc robić zdjęcia świeżo przygotowanych i dziewiczych stoków. Teraz, 15 lat później, Adrian jest właścicielem małego imperium igloo, rozproszonego po całych Szwajcarskich Alpach. Każdej wiosny 7 wiosek w Szwajcarii, Niemczech i Andorze jest burzonych i pozostawianych samym sobie do momentu stopnięcia. W międzyczasie goście mogą podziwiać bajkowe pejzaże, wypoczywać w jacuzzi, w które wyposażone jest każde Igloo, oraz położyć się spać w śpiworach ekspedycyjnych.

 

widok na Alpeniglu

widok na Alpeniglu

Alpeniglu Kitzbühel, Austria

(www.alpeniglu.com)

Pobyt w tej czarującej wiosce złożonej z 7 igloo pozwoli Ci poczuć się jak w bajce o Bałwanku Boulinku. Ciekawsze zajęcia, jakich będziemy mogli doświadczyć to spacer z pochodniami po pobliskim lesie, fondue podane na lodowym stole oraz warsztaty z rzeźby w lodzie. Śpi się w śpiworach ekspedycyjnych, na prześcieradle ze skóry renifera.

 

A jeżeli spanie w gotowych iglo brzmi dla Ciebie zbyt prozaicznie, zawsze możesz zbudować swoje iglo samodzielnie :)

Powered By DT Author Box

O autorze – Skimind

Skimind

Kamil Guzdek – Z nartami związany jestem od 1997 roku, w 2005 roku obrałem ścieżkę instruktorską (SITN-PZN). Swoje doświadczenie budowałem podczas jazdy w 10 krajach alpejskich, podczas nauczania dla wielu różnych licencjonowanych przez SITN szkół narciarskich, ucząc dzieci w wieku 2 – 15 lat i dorosłych.
Od 2012 roku dzielę się swoją wiedzą narciarską z czytelnikami bloga Skimind.pl
W czasie wolnym – podróżuję :)

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny
Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
Noski eskimoski w iglo, 1.0 out of 5 based on 1 rating

Permalink do tego artykułu: http://skimind.pl/noski-eskimoski-w-iglo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>