«

»

Wydrukuj to Wpis

Po co mi kask – infografika

Od 1 lutego 2010 roku dzieci do lat 15  w Polsce mają obowiązek jazdy w kasku. W przypadku nie stosowania się do przepisu, właściciel ośrodka ma prawo odmówienia wjazdu dziecku na trasę, instruktor może nie przyjąć dziecka do grupy, a policja może wystawić mandat.

Dziś jednak zastanówmy się nad sensem jazdy w kasku, dlaczego w kasku powinni jeździć również dorośli narciarze.

 

Zachęcamy do zapoznania się z infografiką o kaskach i korzyściach płynacych z używania „kachola” :)

Infografika o używaniu kasku

 

 
Informujemy, iż jest to tłumaczenie infografiki będącej własnością essentialtravel.co.uk

Powered By DT Author Box

O autorze – Skimind

Skimind

Kamil Guzdek – Z nartami związany jestem od 1997 roku, w 2005 roku obrałem ścieżkę instruktorską (SITN-PZN). Swoje doświadczenie budowałem podczas jazdy w 10 krajach alpejskich, podczas nauczania dla wielu różnych licencjonowanych przez SITN szkół narciarskich, ucząc dzieci w wieku 2 – 15 lat i dorosłych.
Od 2012 roku dzielę się swoją wiedzą narciarską z czytelnikami bloga Skimind.pl
W czasie wolnym – podróżuję :)

Embed This Image On Your Site (copy code below):

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
Po co mi kask - infografika, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Permalink do tego artykułu: http://skimind.pl/po-co-mi-kask-infografika

8 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Maciek12

  Przyznaję, że bez kasku może i jest trochę wygodniej, ale wystarczy zakupić dobrze dopasowany do głowy model i nawet nie będzie się go czuć:)

 2. Adrian Strójwąs

  Powoli w naszym społeczeństwie dorastamy do dbania o swoje zdrowie. Kask na nartach jest już niemal standardem. Jednak nadal bardzo trudno zaobserwować go u rowerzystów, którzy też są narażeni na urazy głowy

 3. Skimind

  jak zwykle ciężko się z Wami nie zgodzić :)
  może kolejna infografika o żółwiach- protektorach na plecy?
  co o tym myślicie? :)

 4. Andrzej

  Też uważam że kask do podstawa. Na zachodzie od dawna jest to standardem a u nas jak zwykle przychodzi to z opóźnieniem. Niemniej jednak dobrze że taka „moda” się pojawia ponieważ powinniśmy chronić najcenniejszy element naszego ciała.

 5. Grzegorz

  To prawda kaski są potrzebne i trochę nie rozumiem dlaczego do 15 roku życia jest obowiązek kasku, a później już nie. Mam nadzieje że dzieci od małego przyzwyczajane do kasków będą go także nosić później:)

 6. Piotr

  zawsze się znajdą szusy z mokrą głową

 7. Anonim

  Koniecznie ten wpis muszę pokazać mojej rodzinie, która ciągle jeździ bez kasków!

 8. Wojtek

  Na nartach jeżdżę jakieś 10 lat, kask założyłem pierwszy raz w poprzednim sezonie. Powód po części był związane z moja praca zawodową – dzięki niej mam trochę kontaktów w światku neurochirurgów – jeden z nich opowiedział mi jak wielu pacjentów po urazach głowy przywożą na operacje (specjalistyczny ośrodek). Przeważają rowerzyści i narciarze. Przyjmując, że do takiej kliniki neurochirurgii trafia jakieś 5 % pacjentów z urazami, skala zjawiska jest spora. Nie zamierzam znaleźć się w tej grupie, wiec jeśli mogę głowę ochronić – to po prostu chronię. Wydatek na kask nie jest wielki, używanie go specjalnie nie przeszkadza, więc dlaczego tego nie robić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>