«

»

Wydrukuj to Wpis

Pomiar zjazdu

Logo Rossignola

Coraz bardziej zaawansowana technika, szybsze narty, lepsze osiągi. Ale jak szary narciarz może sprawdzić swoje przejazdy na stoku? Można wynająć zespół który ustawi nam bramki z pomiarem prędkości. Ale jest to dość droga zabawa – wynajędzie sprzętu pomiarowego, tyczek oraz serwisanta, który to wszystko poupina. Do tego trzeba dogadać się z właścicielem stoku, czy można takie urządzenie postawić.  Można również skorzystać z urządzeń rozmieszczonych na trasach przez właścicieli, jednak powierzchnia przy tych urządzeniach często jest zlodowaciała, czy też „zdarta” przez zbyt wielu użutkowników.

Z pomocą przychodzi nam technika mobilna…

Rossignol Ski Pursuit

To aplikacja na iPhone wydana z myślą o narciarzach chcących sprawdzić dane swoich przejazdów. Aplikacja w całości bazuje na danych GPS, więc zanim jej użyjesz upewnij się, że masz włączony nadajnik i ustawione pozwolenie używania GPS dla aplikacji.

 

Rossignol Ski Pursuit - ekran zapisu zjazdu

Jak to działa?

Uruchom aplikację, dodaj nowy sezon, zapisz go jak chcesz – Madonna 2010, Soelden 2012…

Wybierz opcję New run i poczekaj, aż urządzenie złapie sygnał GPS. Kiedy to nastąpi, naciśnij guzik GO. Aplikacja zacznie odliczanie do startu. Schowaj telefon i przejedź trasę jak najszybciej. Na samym końcu wyjmij telefon i zatrzymaj pomiar.

 


Czego się dowiem?

Prawie wszystkiego oprócz marki swoich nart i butów.  Rossignol Ski Pursuit poda Ci lokalizację, w której odbył się zjadz, prędkość maksymalną, średnią, przejechany dystans, czas pokonania trasy,  różnicę spadków, różnicę wzniesień. Do tego, wszystko zostanie zapisane na mapie oraz będziesz mieć możliwość prześledzenia swojej prędkości na każdym odcinku trasy. Po wszystkim swój zjazd możesz odpowiednio nazwać, skomentować oraz podzielic się nim ze znajomymi na Twitterze lub Facebooku.

Rossignol Ski Pursuit - mapa z zapisem zjazdu

Co jeszcze mogę ustawić?

Masz możliwość ustawienie automatycznego stopu – w momencie, w którym się zatrzymasz, twój czas zostanie zatrzymany, byś nie tracił na średniej prędkości przejazdu. Możesz również ustawić odliczanie do startu na 5 – 20 sekund, by mieć czas na schowanie telefonu. Jeżeli chcesz poznać swoje wyniki w innych jednostkach, masz możliwość zmienienia jednostek na imperialne – cale, mile, mile na godzinę.

Co więcej, aplikacja jest całkiem bezpłatna. Więcej o niej można dowiedzieć się na stronie Rossignol Ski Pursuit.

 

Nie mam iPhone..

Jeszcze nic straconego – mamy dostrępną rodzima produkcję na Androida. Skiraports to aplikacja stworzona dla wielbicieli Androidów. Nie musisz kupować iPhone’a, by mierzyć swoje wyniki – Skiraports pozwoli ci również sprawdzić swoje przejazdy oraz nanieść na mapę. Niestety, funkcja nanoszenia trasy dostępna jest tylko na polskich stokach.

Powered By DT Author Box

O autorze – Skimind

Skimind

Kamil Guzdek – Z nartami związany jestem od 1997 roku, w 2005 roku obrałem ścieżkę instruktorską (SITN-PZN). Swoje doświadczenie budowałem podczas jazdy w 10 krajach alpejskich, podczas nauczania dla wielu różnych licencjonowanych przez SITN szkół narciarskich, ucząc dzieci w wieku 2 – 15 lat i dorosłych.
Od 2012 roku dzielę się swoją wiedzą narciarską z czytelnikami bloga Skimind.pl
W czasie wolnym – podróżuję :)

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny
Rating: 4.0/5 (2 votes cast)
Pomiar zjazdu, 4.0 out of 5 based on 2 ratings

Permalink do tego artykułu: http://skimind.pl/pomiar-zjazdu

3 Komentarze

  1. Judith

    Jest to pierwsza Polska apkliacja dodana do katalogu, co nie jest tożsame z Pierwszą Polską apkliacją .

  2. Zaginiony

    Hmm, jak widzę w Google Play aplikacja nie jest zbyt popularna. Może trzeba się zająć marketingiem :-)

  3. rybcia

    Bardzo podoba mi sie notka. Chcialabym poczytac wiecej, gdyz styl pisania jest bardzo obiecujacy. No i oczywiscie, info z tekstu bardzo mi sie przydadza. Czekam na kolejne wpisy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>