«

»

Wydrukuj to Wpis

Skimind Hall of Fame cz.1

Zdjęcie Kelly Sildaru

Marzenia o zostaniu sławą w danej dziedzinie towarzyszą każdemu z nas. Kto bowiem nie chciałby być doceniany i znany na całym świecie?

Są ludzie, którzy poświęcając szaloną część swojego życia, zamieniają swoją pasję w pracę, a następnie, ciągle się doskonaląc, zyskują sławę i uznanie całej społeczności, w której się obracają.

Tym artykułem rozpoczynamy serię o najbardziej znanych i nieprawdopodobnych sylwetkach i postaciach narciarstwa.

Dziś na celowniku – Kelly Sildaru.

Kim jest Kelly?

Kelly to 10-letnia Estonka, urodzona w 2002 roku. Swoją przygodę z nartami  rozpoczęła mając 2 lata.

W 2008 roku, mając 6 lat zadebiutowała w zawodach Big Air w Tandadalen (Szwecja) i zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet.

Na przestrzeni 2 lat Kelly startowała w kolejnych zawodach, zyskując coraz większą popularność i  lepsze wyniki.

Do końca 2010 roku zdobyła 10 medali w zawodach różnego rodzaju (M.in. Freeski, Big Air, Rail Jam, Slopestyle) w całej Europie.

Ta fascynująca 10-latka ma podpisane różnego rodzaju umowy sponsorskie z firmami takimi jak Level, K2, czy Dalbello.Ulubiony snowpark Kelly to Kläppenn w Szwecji, natomiast ulubiony spot do jazdy off piste to Val Thorens we Francji. Trick, który Kelly najbardziej lubi to 360, natomiast obecnie pracuje nad poprawą swojego rezultatu do obrotu o 540 stopni.

 

Poniżej dwa filmy prezentujące umiejętności fantastycznej 10-latki.


Oficjalna strona internetowa Kelly Sildaru

Powered By DT Author Box

O autorze – Skimind

Skimind

Kamil Guzdek – Z nartami związany jestem od 1997 roku, w 2005 roku obrałem ścieżkę instruktorską (SITN-PZN). Swoje doświadczenie budowałem podczas jazdy w 10 krajach alpejskich, podczas nauczania dla wielu różnych licencjonowanych przez SITN szkół narciarskich, ucząc dzieci w wieku 2 – 15 lat i dorosłych.
Od 2012 roku dzielę się swoją wiedzą narciarską z czytelnikami bloga Skimind.pl
W czasie wolnym – podróżuję :)

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
Skimind Hall of Fame cz.1, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Permalink do tego artykułu: http://skimind.pl/skimind-hall-of-fame-cz1

4 Komentarze

Skip to comment form

 1. Guille

  Bardzo ładne opracowanie.

 2. pablo

  Wow, to dopiero talent. Gratulacje!

 3. Joanna

  To bardzo dobre, jeżeli dziecko już od małego wie co chce w życiu robić. Najczęściej w tym wieku dzieciaki nie wiedzą co ich interesuje i czym w przyszłości chcą się zająć. Ważną rolę w całym procesie uczenia i odnajdywania pasji powinni mieć rodzice a nie nauczyciele w szkole.

 4. snowbordzista

  Wow jeśli w takim wieku jeździ tak dobrze to myślę, że stoi przed nią duża kariera, oczywiście jeśli ktoś ją dobrze poprowadzi. Trzymam kciuki:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>